in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 АПРИЛ

Времето денес:

Променливо облачно со сончеви периоди почести во источните делови. Во текот на денот облачноста ќе се зголемува и кон крајот на денот во западните делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

 

Денес, Четврток 22.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 71%
06-12 +7° 63%
12-18 +18° 41%
18-24 +13° 75%

 

Временска најава:

Утре и во сабота ќе преовладува облачно и посвежо време со врнежи од дожд кои ќе се пообилни во јужните делови од земјата. Во недела и на почетокот на следната работна недела ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и температурите ќе бидат во пораст.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote