in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Претежно облачно и постудено со повремени врнежи од дожд, а на планините и на некои повисоки места од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови (локално 15л/м2). Ќе дува умерен, на повеќе места засилен ветер од северен правец (над 60км/ч.).

Под влијание на циклонска активност и на влажен и студен воздушен бран, денес ќе има повремени врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во јужните делови каде се очекува локално да наврнат околу 15 л/м2 воден талог. Ќе дува засилен северен ветер, кој на места ќе достигнува над 60км/ч, а температурата ќе се намали за 6 до 8 степени. Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пониски утрински температури.
Потоа во следните денови времето ќе биде стабилно со пониски утрински температури.

Денес, Вторник 22.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 83%
06-12 +5° 86%
12-18 +8° 73%
18-24 +6° 84%
Утре, Среда 23.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 72%
06-12 +3° 69%
12-18 +10° 49%
18-24 +8° 48%
Четврток 24.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 84%
06-12 +1° 65%
12-18 +10° 34%
18-24 +8° 42%
Петок 25.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 83%
18-24 -3° 77%
18-24 +11° 39%
18-24 +8° 49%
Сабота 26.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 54%
18-24 -1° 49%
18-24 +11° 46%
18-24 +8° 54%
Недела 27.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 70%
18-24 +4° 86%
18-24 +9° 68%
18-24 +8° 75%
Понеделник 28.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 89%
18-24 +3° 88%
18-24 +9° 49%
18-24 +6° 52%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote