in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=9

Под влијание на топол бран следува период на многу топло време со високи температури кои ќе бидат над просекот и на целата територија ќе биде активирано портокалово ниво на опасност од високи температури. Во недела попладне и кон крајот на денот ќе има зголемена облачност и услови за изолирана појава на нестабилност со засилен ветер, краткотраен пороен дожд и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote