in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град. УВ= 8

Денес и утре ќе се задржи топло време, но во попладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град. Во петок ќе дува засилен северен ветер, а во деновите од викендот се очекува постепено стабилизирање на времето.

 

Денес, Среда 22.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 75%
06-12 +24° 64%
12-18 +33° 44%
18-24 +28° 73%
Утре, Четврток 23.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 71%
06-12 +20° 82%
12-18 +31° 42%
18-24 +27° 51%
Петок 24.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 52%
06-12 +19° 82%
12-18 +28° 41%
18-24 +31° 29%
Сабота 25.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 54%
06-12 +23° 55%
12-18 +33° 32%
18-24 +28° 44%
Недела 26.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 82%
06-12 +24° 62%
12-18 +32° 39%
18-24 +29° 47%
Понеделник 27.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 69%
06-12 +25° 60%
12-18 +34° 33%
18-24 +30° 43%
Вторник 28.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 71%
06-12 +25° 57%
12-18 +35° 29%
18-24 +32° 31%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote