in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ЈУНИ

Временска прогноза:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, претежно во планинските подрачја. Ќе дува слаб до умерен северозападен, а во западните делови повремено и засилен западен ветер. УВ=9

 

Денес, Вторник 22.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 64%
06-12 +22° 58%
12-18 +33° 30%
18-24 +30° 46%
Утре, Среда 23.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 45%
06-12 +19° 63%
12-18 +33° 25%
18-24 +36° 19%
Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 46%
06-12 +19° 56%
12-18 +35° 21%
18-24 +36° 19%
Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 49%
06-12 +25° 38%
12-18 +37° 25%
18-24 +30° 35%
Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 62%
06-12 +25° 43%
12-18 +35° 22%
18-24 +28° 32%
Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 63%
06-12 +24° 43%
12-18 +32° 24%
18-24 +29° 34%
Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 55%
06-12 +24° 55%
12-18 +32° 19%
18-24 +29° 24%

 

Временска најава:

 

Во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. На повеќе места ќе бидат над 35 степени, а најтопло се очекува да биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен.

 

Актуелно предупредување:

 

Денес и во следните денови под влијание на топла воздушна маса од југ, времето ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. На повеќе места ќе бидат над 35 степени, а најтопло се очекува да биде во четврток и петок кога на места ќе го надминуваат и 40-тиот степен. Денес попладне ќе има и локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote