in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 МАЈ

Времето денес:

 

Утрото ќе биде свежо, а во текот на денот претежно сончево и потопло со слаб до умерен ветер од јужен правец.

 

Денес, Сабота 22.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 58%
06-12 +13° 52%
12-18 +23° 29%
18-24 +20° 39%
Утре, Недела 23.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 44%
06-12 +10° 69%
12-18 +24° 33%
18-24 +28° 27%
Понеделник 24.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 55%
06-12 +15° 68%
12-18 +27° 32%
18-24 +29° 29%
Вторник 25.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 62%
06-12 +21° 51%
12-18 +29° 26%
18-24 +24° 40%
Среда 26.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 54%
06-12 +20° 50%
12-18 +28° 31%
18-24 +23° 48%
Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 74%
06-12 +19° 65%
12-18 +27° 39%
18-24 +24° 53%
Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 77%
06-12 +20° 65%
12-18 +27° 40%
18-24 +23° 50%

 

Временска најава:

 

Ќе преовладува значително потопло време, до понеделник претежно сончево со слаб до умерен јужен ветер. Од вторник ќе се зголемуваат условите за појава на пороен дожд и грмежи во попладневните часови.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote