in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 МАРТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува засилен ветер од северен правец.

Во следните денови ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност. Денес и утре ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Денес, Вторник 22.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 58%
06-12 +4° 40%
12-18 +13° 29%
18-24 +6° 49%
Утре, Среда 23.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 74%
06-12 79%
12-18 +13° 35%
18-24 +9° 54%
Четврток 24.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 64%
06-12 -3° 73%
12-18 +15° 35%
18-24 +12° 37%
Петок 25.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 63%
18-24 +2° 57%
18-24 +18° 30%
18-24 +10° 41%
Сабота 26.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 85%
18-24 +2° 72%
18-24 +16° 47%
18-24 +10° 56%
Недела 27.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 81%
18-24 +2° 72%
18-24 +16° 47%
18-24 +10° 56%
Понеделник 28.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 83%
06-12 +7° 94%
12-18 +17° 46%
18-24 +12° 49%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote