in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 МАРТ

Времето денес:

Ќе биде облачно и уште од ноќта со врнежи од снег на планините и на повисоките места. Преку денот на југоистокот врнежите ќе бидат од дожд, а на пониските места во останатите делови од земјата тие повремено ќе преминуваат од дожд во снег особено во ноќните и утринските часови. Пообилни врнежи ќе има во западните и северните делови и ќе дува умерен до краткотрајно засилен северен ветер во Повардарието.

времепрогноза°Cвлажност
00-0699%
06-12+2°90%
12-18+4°80%
18-24+2°80%

Временска најава:

Денес уште од изутрина ќе има врнежи од снег на планините и на повисоките места. Преку денот на југоистокот врнежите ќе бидат од дожд, а на пониските места во останатите делови од земјата тие повремено ќе преминуваат од дожд во снег особено во ноќните и утринските часови. До среда ќе дува повремено силен ветер од северен правец (локално и над 60 км/час).
Од вторник ќе преовладува променливо облачно и студено време со ниски утрински температури и во вторник и среда понекаде ќе има услови за провејување на снег.

Актуелно предупредување:

Денес уште од изутрина ќе има врнежи од снег на планините и на повисоките места. Преку денот на југоистокот врнежите ќе бидат од дожд, а на пониските места во останатите делови од земјата тие повремено ќе преминуваат од дожд во снег особено во ноќните и утринските часови. До среда ќе дува повремено силен ветер од северен правец (локално и над 60 км/час).

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote