in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 ОКТОМВРИ

Времето денес:

Наутро по одделни котлини и речни долини со појава на магла и ниска облачност. Преку денот сончево со мала до умерена, а кон крајот на денот со зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец, поизразен во западните делови.

Денес, Петок 22.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 78%
06-12 +8° 87%
12-18 +18° 65%
18-24 +13° 82%
Утре, Сабота 23.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 80%
06-12 +9° 78%
12-18 +17° 73%
18-24 +17° 81%
Недела 24.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 86%
06-12 +10° 69%
12-18 +14° 53%
18-24 +10° 51%
Понеделник 25.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 86%
06-12 +5° 74%
12-18 +15° 63%
18-24 +8° 78%
Вторник 26.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 72%
06-12 +4° 83%
12-18 +14° 63%
18-24 +8° 72%
Среда 27.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 71%
06-12 +3° 84%
12-18 +14° 51%
18-24 +9° 74%
Четврток 28.10.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 93%
06-12 +4° 92%
12-18 +14° 49%
18-24 +8° 72%

Временска најава:

И во сабота ќе се задржи релативно топло време, по котлините и речните долини ќе има појава на утринска магла и ниска облачност. Во попладневните часови ќе има повремен дожд претежно во северните делови, а слаб локален дожд ќе има и во недела претпладне. За време на викендот ќе дува умерен, вдолж Повардарието засилен северен ветер, а дневната температура од недела ќе биде пониска.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote