in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 22 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Променливо облачно и свежо со повремен локален дожд. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието засилен ветер од северен и северозападен правец.

Денес, Среда 22.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 69%
06-12 +12° 69%
12-18 +16° 44%
18-24 +11° 60%
Утре, Четврток 23.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 62%
06-12 +10° 64%
12-18 +15° 42%
18-24 +15° 48%
Петок 24.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 51%
06-12 +6° 65%
12-18 +17° 36%
18-24 +20° 34%
Сабота 25.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 66%
06-12 +10° 56%
12-18 +24° 35%
18-24 +18° 46%
Недела 26.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 69%
06-12 +12° 65%
12-18 +26° 32%
18-24 +20° 42%
Понеделник 27.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 66%
06-12 +14° 59%
12-18 +27° 35%
18-24 +22° 56%
Вторник 28.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 75%
06-12 +17° 96%
12-18 +24° 57%
18-24 +20° 68%

Временска најава:

Денес ќе преовладува променливо облачно и посвежо време со повремен локален дожд. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец, кој ќе продолжи и утре. Од утре до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски, и некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. За време на викендот повторно ќе има пораст на температурите.

Актуелно предупредување:

Денес и утре времето ќе биде значително посвежо со умерен до засилен ветер од северен и северозападен правец. Од утре до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote