in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 АПРИЛ

Времето денес:

Претпладне променливо облачно со локален дожд. Попладне облачноста ќе се намали и ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од западен правец.

Следува период на претежно стабилно и топло време. Температурата ќе биде во значителен пораст, особено од понеделник, кога на повеќе места ќе надмине 25 степени.

Денес, Сабота 23.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 90%
06-12 +10° 85%
12-18 +20° 45%
18-24 +17° 51%
Утре, Недела 24.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 61%
06-12 +7° 80%
12-18 +21° 48%
18-24 +23° 41%
Понеделник 25.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 53%
06-12 +9° 79%
12-18 +21° 35%
18-24 +21° 28%
Вторник 26.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 63%
06-12 +11° 57%
12-18 +22° 26%
18-24 +18° 44%
Среда 27.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 84%
06-12 +13° 60%
12-18 +23° 36%
18-24 +19° 39%
Четврток 28.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 66%
06-12 +14° 63%
12-18 +22° 43%
18-24 +17° 52%
Петок 29.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 88%
06-12 +14° 74%
12-18 +22° 42%
18-24 +17° 64%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote