in

УбавоУбаво

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 АПРИЛ

Времето денес:

 

Облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Повеќе врнежи ќе има во западните и југозападните делови од земјава.

 

 

Денес, Петок 23.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 74%
06-12 +9° 82%
12-18 +15° 73%
18-24 +12° 90%

 

Временска најава:

Под влијание на влажен бран од југ, денес и утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во текот на ноќта и утре наутро, особено во југозападните и јужните делови од земјава (каде локално ќе наврнат и над 20 л/м2). Дневната температура во овие два дена осетно ќе се намали, а во сабота ќе дува и умерен до засилен северен ветер. Од недела следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, освен во вторник кога ќе има услови за локални врнежи од дожд.

 

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажен бран од југ, денес и утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во текот на ноќта и утре наутро, особено во југозападните и јужните делови од земјава (каде локално ќе наврнат и над 20 л/м2). Дневната температура во овие два дена осетно ќе се намали, а во сабота ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote