in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 АВГУСТ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од јужен правец. УВ=8

Денес, Понеделник 23.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 62%
06-12 +19° 50%
12-18 +31° 21%
18-24 +25° 28%
Утре, Вторник 24.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 62%
06-12 +17° 55%
12-18 +29° 34%
18-24 +31° 34%
Среда 25.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 69%
06-12 +17° 77%
12-18 +27° 43%
18-24 +27° 43%
Четврток 26.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 70%
06-12 +18° 70%
12-18 +28° 39%
18-24 +23° 50%
Петок 27.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 73%
06-12 +18° 56%
12-18 +30° 34%
18-24 +25° 43%
Сабота 28.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 68%
06-12 +17° 60%
12-18 +29° 39%
18-24 +27° 48%
Недела 29.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 64%
06-12 +18° 78%
12-18 +28° 41%
18-24 +23° 53%

Временска најава:

И утре времето ќе се задржи стабилно со благ пораст на дневната температура. Во среда попладне и во четврток повторно се очекува нестабилност со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote