in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Ведро и многу студено, преку денот сончево со мала локална облачност. Ќе дува слаб ветер од јужен правец.

Денес, Четврток 23.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -6° 59%
06-12 -6° 59%
12-18 +2° 34%
18-24 -3° 41%
Утре, Петок 24.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -1° 79%
06-12 -6° 59%
12-18 +2° 47%
18-24 67%
Сабота 25.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 88%
06-12 -2° 86%
12-18 +5° 63%
18-24 +2° 73%
Недела 26.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 90%
18-24 -1° 92%
18-24 +5° 83%
18-24 +4° 90%
Понеделник 27.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 94%
18-24 +2° 96%
18-24 +9° 80%
18-24 +6° 91%
Вторник 28.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 95%
18-24 +5° 97%
18-24 +11° 86%
18-24 +9° 89%
Среда 29.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 100%
18-24 +6° 95%
18-24 +10° 86%
18-24 +8° 88%

Временска најава:

Утре и за време на викендот по одделни котлини ќе има појава на магла и значителна ниска облачност. Од недела ќе има зголемување на облачноста со локални врнежи од дожд. Утринските температури насекаде ќе бидат позитивни.

Актуелно предупредување:

Утре изутрина ќе биде ведро и студено со ниски температури кои повторно на места ќе се спуштат под минус 10 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote