in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со повеќе сончеви периоди попладне. Уште од изутрина ќе дува умерен до засилен северен ветер најизразен вдолж Повардарието (повремено со брзина над 60 км/час).

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне до 12 Целзиусови степени, Маврово 4, Охрид 9, Битола 11, Крива Паланка 8. Берово 5, Кавадарци 12, Дојран 13.

Утре ќе имаме сончево време со мала умерена облачност и со умерен северен ветер кој вдолж Повардарието ќе засилува. Дневните температури ќе се двиќат од 5 до 14 степени.

Денес, Среда 23.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 66%
06-12 +5° 65%
12-18 +10° 41%
18-24 +6° 54%
Утре, Четврток 24.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 76%
06-12 +1° 72%
12-18 +10° 36%
18-24 +5° 37%
Петок 25.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 49%
06-12 -2° 57%
12-18 +8° 46%
18-24 +9° 39%
Сабота 26.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 49%
18-24 +1° 64%
18-24 +10° 56%
18-24 +7° 76%
Недела 27.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 89%
18-24 +4° 85%
18-24 +6° 93%
18-24 +6° 92%
Понеделник 28.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 80%
18-24 +3° 77%
18-24 +7° 48%
18-24 +5° 59%
Вторник 01.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 73%
18-24 +2° 73%
18-24 +5° 49%
18-24 +3° 55%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote