in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност, кон крајот на денот во источните делови ќе има слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје сончево со умерена облачност и со слаб ветер од југоисточен правец.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди. Од недела ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер и ќе има локални врнежи од дожд.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote