in

Временска прогноза за 23 февруари

Времето денес:

Сончево и потопло со слаб до умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието. Во утринските часови по одделни котлтини ќе има услови за појава на слаба магла.

времепрогноза°Cвлажност
00-06-1°62%
06-12+1°66%
12-18+16°37%
18-24+6°77%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно и потопло време со температури над просекот за овој период од годината. По котлините во претпладневните часови ќе има услови за појава на слаба магла и ниска облачност, особено кон крајот на работната недела. Топлото време ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка на планините. Утре ќе дува умерен ветер од северозападен правец, особено вдолж Повардарието.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote