in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. УВ=8

Денес, Петок 23.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 77%
06-12 +20° 58%
12-18 +29° 31%
18-24 +25° 43%
Утре, Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 71%
06-12 +16° 75%
12-18 +28° 37%
18-24 +30° 34%
Недела 25.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 46%
06-12 +16° 80%
12-18 +29° 28%
18-24 +32° 24%
Понеделник 26.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 47%
06-12 +23° 48%
12-18 +34° 26%
18-24 +29° 43%
Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 59%
06-12 +24° 50%
12-18 +36° 26%
18-24 +32° 45%
Среда 28.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 58%
06-12 +24° 48%
12-18 +37° 20%
18-24 +29° 24%
Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 47%
06-12 +24° 34%
12-18 +37° 15%
18-24 +31° 21%

 

Временска најава:

 

Следува период на стабилно и топло време, освен утре кога во планинските предели ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од понеделник температурите ќе бидат во натамошен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote