in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 ЈУНИ

Времето денес:

Сончево и топло со умерена локална облачност и со засилен северозападен ветер, особено во западните делови. Попладне на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со засилен до силен ветер и појава на град. УВ= 8

Утре во западните делови ќе дува засилен западен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер. Од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер, а локално процесите ќе бидат во форма на невреме со силен ветер и појава на град. Во следните денови ќе се задржи многу топло време, особено во јужните делови од земјата. Нестабилно ќе биде и во сабота, а од недела се очекува постепено стабилизирање на времето.

 

Денес, Четврток 23.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 68%
06-12 +23° 68%
12-18 +32° 38%
18-24 +26° 62%
Утре, Петок 24.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 65%
06-12 +19° 87%
12-18 +27° 61%
18-24 +30° 51%
Сабота 25.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 69%
06-12 +19° 84%
12-18 +31° 45%
18-24 +30° 37%
Недела 26.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 69%
06-12 +22° 58%
12-18 +31° 43%
18-24 +27° 49%
Понеделник 27.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 88%
06-12 +23° 67%
12-18 +33° 44%
18-24 +30° 45%
Вторник 28.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 80%
06-12 +22° 59%
12-18 +33° 32%
18-24 +30° 40%
Среда 29.06.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 87%
06-12 +23° 67%
12-18 +33° 27%
18-24 +29° 31%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote