in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 МАЈ

Времето денес:

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Околу пладне и попладне особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град. УВ=7

Денес околу пладне и попладне на повеќе места, особено во западните делови ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силни електрични празнења, засилен ветер и услови за појава на град. Во следните денови ќе се задржи многу топло време со максимални температури над просекот за овој период од годината, а во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

 

Денес, Понеделник 23.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 75%
06-12 +17° 62%
12-18 +26° 39%
18-24 +20° 67%
Утре, Вторник 24.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 55%
06-12 +13° 83%
12-18 +27° 42%
18-24 +30° 39%
Среда 25.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 50%
06-12 +14° 80%
12-18 +28° 40%
18-24 +31° 34%
Четврток 26.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 62%
06-12 +20° 61%
12-18 +32° 23%
18-24 +28° 26%
Петок 27.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 55%
06-12 +20° 45%
12-18 +33° 27%
18-24 +25° 42%
Сабота 28.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 51%
06-12 +21° 57%
12-18 +29° 29%
18-24 +23° 66%
Недела 29.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 75%
06-12 +14° 60%
12-18 +22° 41%
18-24 +19° 41%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote