in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 МАЈ

Времето денес:

 

Сончево и топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец.

Денес, Недела 23.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +11° 56%
06-12 +15° 57%
12-18 +27° 32%
18-24 +23° 42%
Утре, Понеделник 24.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 57%
06-12 +13° 70%
12-18 +26° 39%
18-24 +30° 36%
Вторник 25.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 50%
06-12 +16° 64%
12-18 +27° 36%
18-24 +30° 35%
Среда 26.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 54%
06-12 +20° 52%
12-18 +27° 37%
18-24 +23° 57%
Четврток 27.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 77%
06-12 +18° 80%
12-18 +28° 46%
18-24 +24° 60%
Петок 28.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 81%
06-12 +18° 57%
12-18 +25° 37%
18-24 +20° 50%
Сабота 29.05.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 86%
06-12 +16° 65%
12-18 +24° 31%
18-24 +20° 37%

Временска најава:

 

Во следните денови ќе преовладува значително топло време. Во понеделник и вторник сончево и стабилно со мала до умерена локална облачност. Од среда во попладневните часови ќе се зголемуваат условите за појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote