in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 МАРТ

Времето денес:

Сончево и малку потопло со мала облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер повремено со брзина од над 60 км/ч и ќе биде најизразен вдолж Повардарието.

Во следните денови ќе преовладува сончево и се потопло време со мала до умерена локална облачност. Денес ќе дува умерен до засилен северен ветер (над 60км/ч) најизразен вдолж Повардарието. На крајот на работната недела ветерот ќе премине од северен кон јужен и ќе има зголемување на облачноста.

 

Денес, Среда 23.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 63%
06-12 +8° 52%
12-18 +15° 33%
18-24 +6° 52%
Утре, Четврток 24.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 64%
06-12 -2° 72%
12-18 +16° 33%
18-24 +13° 39%
Петок 25.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 73%
06-12 61%
12-18 +18° 26%
18-24 +13° 33%
Сабота 26.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 77%
18-24 +3° 76%
18-24 +18° 42%
18-24 +12° 53%
Недела 27.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 77%
18-24 +3° 76%
18-24 +18° 42%
18-24 +12° 53%
Понеделник 28.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 75%
06-12 +6° 73%
12-18 +15° 37%
18-24 +12° 57%
Вторник 29.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 72%
06-12 +5° 77%
12-18 +18° 40%
18-24 +13° 46%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote