in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено со сончеви периоди. На места ќе има повремен снег со послаб интензитет, особено претпладне. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-0681%
06-12+2°75%
12-18+5°57%
18-2469%

Временска најава:

Денес и утре ќе има повремени локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер (локално над 60км/ч.). Од четврток ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до крајот на работната недела насекаде ќе бидат под нула.

Актуелно предупредување:

Денес и утре ќе има повремени локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер (локално над 60км/ч.). Од четврток ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до крајот на работната недела насекаде ќе бидат под нула

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote