in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно, со повремен локален дожд, особено во јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец, поизразен вдолж Повардарието.

Денес, Вторник 23.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 96%
06-12 +8° 85%
12-18 +11° 79%
18-24 +8° 86%
Утре, Среда 24.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 92%
06-12 +6° 87%
12-18 +8° 79%
18-24 +8° 91%
Четврток 25.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 92%
06-12 +4° 98%
12-18 +10° 78%
18-24 +8° 89%
Петок 26.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 92%
18-24 +7° 93%
18-24 +10° 82%
18-24 +7° 96%
Сабота 27.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 97%
18-24 +6° 94%
18-24 +13° 74%
18-24 +11° 89%
Недела 28.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 94%
18-24 +6° 86%
18-24 +14° 60%
18-24 +9° 78%
Понеделник 29.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 87%
18-24 +7° 93%
18-24 +13° 55%
18-24 +9° 76%

Временска најава:

Утре и во четврток ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а ноќта кон петок и за време на викендот под влијание на влажен бран ќе има пообилни врнежи од дожд. На повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote