in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 23 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне особено на север и на исток ќе биде променливо облачно, а во останатите делови и особено попладне ќе преовладува сончево време. Наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Денес, Четврток 23.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 72%
06-12 +10° 64%
12-18 +16° 30%
18-24 +11° 53%
Утре, Петок 24.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 44%
06-12 +5° 73%
12-18 +16° 37%
18-24 +19° 36%
Сабота 25.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 60%
06-12 +8° 73%
12-18 +20° 32%
18-24 +21° 30%
Недела 26.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 53%
06-12 +11° 59%
12-18 +25° 25%
18-24 +19° 38%
Понеделник 27.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 45%
06-12 +13° 49%
12-18 +26° 25%
18-24 +21° 42%
Вторник 28.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 57%
06-12 +16° 60%
12-18 +24° 49%
18-24 +19° 75%
Среда 29.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +17° 97%
06-12 +16° 95%
12-18 +20° 77%
18-24 +17° 80%

Временска најава:

Денес ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер вдолж Повардарието. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени. Од петок и за време на викендот дневната температура насекаде ќе се покачи, а на планините ќе биде натпросечно топло.

Актуелно предупредување:

Денес ќе биде ветровито со повремено засилен северен ветер вдолж Повардарието. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote