in

ТаженТажен

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 АПРИЛ

Времето денес:

 

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни претпладне во југозападните и јужните делови од земјава. Во вечерните часови врнежите ќе престанат насекаде. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Денес, Сабота 24.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 91%
06-12 +10° 59%
12-18 +15° 43%
18-24 +12° 71%

 

Временска најава:

 

Oд утре следува период на стабилно време со пораст на дневната температура, освен во вторник кога ќе има услови за локални врнежи од дожд. Значително затоплување се очекува од средината на следната седмица.

 

Актуелно предупредување:

Под влијание на влажен бран од југ, денес и утре времето ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има во текот на ноќта и утре наутро, особено во југозападните и јужните делови од земјава (каде локално ќе наврнат и над 20 л/м2). Дневната температура во овие два дена осетно ќе се намали, а во сабота ќе дува и умерен до засилен северен ветер.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote