in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност поголема во западните делови и со услови за утринска магла по одделни котлини. Ќе дува слаб, а во западните делови умерен ветер од југозападен правец.

Денес, Петок 24.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -6° 58%
06-12 -5° 61%
12-18 +3° 49%
18-24 71%
Утре, Сабота 25.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 85%
06-12 -3° 83%
12-18 +4° 62%
18-24 +2° 73%
Недела 26.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 96%
06-12 92%
12-18 +6° 78%
18-24 +4° 86%
Понеделник 27.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 97%
18-24 +2° 99%
18-24 +8° 89%
18-24 +6° 96%
Вторник 28.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 98%
18-24 +3° 98%
18-24 +8° 94%
18-24 +6° 95%
Среда 29.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 91%
18-24 +5° 91%
18-24 +10° 74%
18-24 +4° 87%
Четврток 30.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 81%
18-24 +1° 81%
18-24 +6° 68%
18-24 +5° 84%

Временска најава:

Денес претпладне и за време на викендот по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла и ниска облачност. Во недела облачноста ќе се зголеми и ќе започне период на претежно облачно време со повремени врнежи од дожд особено во западните делови. Од недела утринските температури насекаде ќе бидат позитивни.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote