in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала локална облачност. Ќе дува умерен до засилен северен ветер, најизразен вдолж Повардарието (повремено со брзина над 60 км/час).

Во следните два дена времето ќе биде стабилно, денес со умерен до засилен северен ветер (повремено со брзина над 60км/час). Утринските температури ќе бидат пониски, а дневните во пораст. Под влијание на нов влажен и студен бран од сабота кон крајот на денот ќе има врнежи од дожд, а на планините и повисоките места од снег. Пообилни врнежи се очекуваат во недела.

Денес, Четврток 24.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 72%
06-12 +5° 61%
12-18 +11° 33%
18-24 +5° 43%
Утре, Петок 25.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 45%
06-12 -1° 47%
12-18 +8° 43%
18-24 +9° 38%
Сабота 26.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 87%
06-12 62%
12-18 +10° 55%
18-24 +8° 64%
Недела 27.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 89%
18-24 +3° 87%
18-24 +7° 79%
18-24 +5° 92%
Понеделник 28.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 91%
18-24 +3° 74%
18-24 +7° 51%
18-24 +4° 58%
Вторник 01.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 78%
18-24 +1° 73%
18-24 +6° 45%
18-24 +4° 55%
Среда 02.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 66%
18-24 +1° 66%
18-24 +8° 40%
18-24 +5° 40%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote