in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

 

Променливо облачно со појава на слаб локален дожд претежно претпладне во источните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со слаб ветер од јужен правец

За време на викендот ќе дува умерен, повремено засилен ветер од јужен правец. Од недела времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи со променлив интензитет од дожд, на високите планини повремено од снег.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote