in

Временска прогноза за 24 февруари

Времето денес:

Сончево и топло. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+1°73%
06-12+4°69%
12-18+17°50%
18-24+8°73%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно, сончево и топло време. Денес ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец. Во деновите од викендот во утринските и претпладневните часови по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност. Утринските температури на места ќе се спуштат под нулата, а дневните ќе бидат над просекот за овој период од годината. Топлото време ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка на планините.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote