in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Сончево со мала до умерена облачност, многу студено и ветровито. Ќе дува умерен, а во источните делови засилен ветер од северозападен правец. Кон крајот на денот и во текот на ноќта особено во северните делови облачноста ќе се зголеми и ќе има слаб локален снег.
Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.

Денес, Понеделник 24.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -6° 62%
06-12 -5° 56%
12-18 -2° 29%
18-24 -3° 55%
Вторник 25.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -7° 36%
06-12 -9° 52%
12-18 -2° 16%
18-24 -4° 25%
Среда 26.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -7° 36%
18-24 -8° 32%
18-24 +3° 41%
18-24 69%
Четврток 27.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 80%
18-24 -5° 80%
18-24 +4° 35%
18-24 53%
Петок 28.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 48%
18-24 -5° 48%
18-24 +4° 46%
18-24 +1° 78%
Сабота 29.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 90%
18-24 -3° 87%
18-24 +5° 48%
18-24 +1° 78%

Временска најава:

Продолжува периодот на студено време со умерен до засилен северен ветер. До среда утринските температури ќе бидат многу ниски и на многу места ќе се спуштат до околу -10 степени, а дневните од средината на неделата ќе бидат во пораст. Поради ниските температури ќе има појава на голомразица. Утре во планинските подрачја повремено ќе провејува снег.

Актуелно предупредување:

Продолжува периодот на студено време со умерен до засилен северен ветер. До среда утринските температури ќе бидат многу ниски и на многу места ќе се спуштат до околу -10 степени, а дневните од средината на неделата ќе бидат во пораст. Поради ниските температури ќе има појава на голомразица.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote