in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Попладне ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=8

Денес, Сабота 24.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 75%
06-12 +21° 55%
12-18 +30° 35%
18-24 +26° 40%
Утре, Недела 25.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 48%
06-12 +15° 76%
12-18 +29° 28%
18-24 +33° 26%
Понеделник 26.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 69%
06-12 +17° 53%
12-18 +31° 34%
18-24 +34° 35%
Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 60%
06-12 +23° 50%
12-18 +36° 25%
18-24 +28° 44%
Среда 28.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 66%
06-12 +24° 47%
12-18 +35° 21%
18-24 +31° 32%
Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 53%
06-12 +25° 41%
12-18 +37° 15%
18-24 +31° 23%
Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 49%
06-12 +25° 40%
12-18 +37° 16%
18-24 +31° 19%

 

Временска најава:

Следува период на стабилно и топло време, со услови за изолирана појава на краткотраен дожд. Дневните температури ќе бидат во постепен пораст, а особено топло се очекува кон средината на следната седмица.

Актуелно предупредување:

 

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote