in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ЈУЛИ 2023

Времето денес:

 

Претежно сончево и многу топло. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. UV=9

Во Скопје сончево и многу топло со слаб до умерен променлив ветер.

До среда ќе се задржи многу топло време со високи утрински и дневни температури, како и многу висок УВ индекс. Најтопло ќе биде во вторник и во среда, кога ќе дува засилен југозападен ветер. Значителна промена ќе има во четврток, кога ветерот ќе се промени во северен, а дневната температура ќе се намали за десетина степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote