in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 ЈУЛИ

Времето денес:

 

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец. Попладне ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. УВ=9

 

Денес, Четврток 24.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 54%
06-12 +24° 48%
12-18 +37° 18%
18-24 +33° 26%
Утре, Петок 25.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 56%
06-12 +19° 52%
12-18 +36° 22%
18-24 +34° 25%
Сабота 26.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 61%
06-12 +19° 61%
12-18 +34° 24%
18-24 +33° 23%
Недела 27.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 70%
06-12 +24° 47%
12-18 +33° 23%
18-24 +31° 41%
Понеделник 28.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +21° 68%
06-12 +24° 45%
12-18 +34° 22%
18-24 +32° 38%
Вторник 29.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 52%
06-12 +24° 42%
12-18 +35° 23%
18-24 +33° 27%
Среда 30.06.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +22° 40%
06-12 +24° 61%
12-18 +36° 21%
18-24 +30° 19%

 

Временска најава:

 

Под влијание на топла воздушна маса од југ времето во следните денови ќе биде многу топло со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде денес и утре кога температурата на места на југоистокот ќе го надминува и 40-тиот степен. И покрај топлото време во следните денови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

 

Актуелно предупредување:

 

Продолжува периодот на многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината. Најтопло ќе биде денес и утре кога температурата на места особено на југоистокот ќе го надмине и 40-тиот степен и ќе биде активирано портокалово, а во јужновардарскиот регион црвено ниво за опасност од високи температури.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote