in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 МАЈ

Времето денес:

Сончево и доста топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Попладне ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи.

Во следните денови ќе се одржува доста топло време со максимални температури малку над просекот за овој дел од годината. Во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилност со пороен дожд, грмежи и засилен ветер и услови за појава на град, понекаде и во форма на невреме.

 

Денес, Вторник 24.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 74%
06-12 +18° 73%
12-18 +28° 43%
18-24 +23° 61%
Утре, Среда 25.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 61%
06-12 +13° 86%
12-18 +27° 48%
18-24 +30° 49%
Четврток 26.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 59%
06-12 +14° 78%
12-18 +29° 46%
18-24 +30° 32%
Петок 27.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 66%
06-12 +20° 53%
12-18 +31° 32%
18-24 +25° 50%
Сабота 28.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 71%
06-12 +20° 66%
12-18 +29° 37%
18-24 +21° 66%
Недела 29.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 93%
06-12 +14° 76%
12-18 +21° 55%
18-24 +19° 84%
Понеделник 30.05.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +14° 98%
06-12 +16° 99%
12-18 +25° 51%
18-24 +23° 66%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote