in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 МАРТ

Времето денес:

Сончево и топло со умерен, повремено засилен ветер од северозападен правец.

Во следните денови ќе преовладува сончево и потопло време, а во недела во текот на ноќта кон понеделник ќе има повремени локални врнежи од дожд.

Денес, Четврток 24.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 63%
06-12 +6° 46%
12-18 +19° 27%
18-24 +9° 49%
Утре, Петок 25.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 63%
06-12 69%
12-18 +19° 27%
18-24 +13° 44%
Сабота 26.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 64%
06-12 +1° 77%
12-18 +17° 42%
18-24 +13° 55%
Недела 27.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +4° 62%
06-12 +1° 77%
12-18 +17° 42%
18-24 +13° 55%
Понеделник 28.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 62%
06-12 +8° 80%
12-18 +15° 70%
18-24 +12° 83%
Вторник 29.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +8° 80%
06-12 +6° 85%
12-18 +18° 33%
18-24 +14° 36%
Среда 30.03.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +7° 56%
06-12 +7° 71%
12-18 +19° 41%
18-24 +14° 64%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote