in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 МАРТ

Времето денес:

 

Сончево со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југозападен правец. Наутро во долниот тек на Повардарието ќе има појава на ниска облачност.

Во Скопје сончево со мала локална облачност и со слаб јужен ветер.

Утре во северните делови ќе има преодно наоблачување со услови за појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Во недела ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а од понеделник од пладневните часови ќе има зголемена облачност и врнежи од дожд, повремено поинтензивни и со засилен јужен ветер. Од ноќта кон вторник ќе започне да дува засилен северен ветер кој ќе донесе значително опаѓање на температурата.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote