in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 МАРТ

Времето денес:

Променливо облачно и студено, во северните и источните делови со повремени локални врнежи од слаб снег. Ќе дува засилен ветер од северозападен правец, особено во источните делови и вдолж Повардарието (локално и над 60 км/час).

времепрогноза°Cвлажност
00-06-2°77%
06-12+4°65%
12-18+7°37%
18-24+2°52%

Временска најава:

Од утре следува период на стабилно време, до сабота со ниски утрински температури, кои на повеќе места ќе бидат под нулата, а дневните ќе бидат во пораст.

Актуелно предупредување:

Денес во северните и источните делови ќе има повремени локални врнежи претежно од снег со послаб интензитет. Ќе дува засилен северен ветер, поизразен во источните делови и вдолж Повардарието (локално и над 60 км/ч.). Од утре ќе има стабилизирање на времето со пораст на дневните температури, додека утринските до сабота на повеќе места ќе бидат под нула.

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote