in

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 НОЕМВРИ

Времето денес:

Претежно облачно, претпладне на југоистокот со локален дожд. Кон крајот на денот облачноста делумно ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен, а попладне слаб ветер од јужен правец.

Денес, Среда 24.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 80%
06-12 +6° 73%
12-18 +9° 65%
18-24 +6° 78%
Утре, Четврток 25.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 95%
06-12 +5° 97%
12-18 +10° 79%
18-24 +8° 90%
Петок 26.11.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 98%
06-12 +7° 94%
12-18 +9° 89%
18-24 +7° 96%
Сабота 27.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +6° 97%
18-24 +6° 98%
18-24 +14° 84%
18-24 +10° 87%
Недела 28.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +9° 95%
18-24 +7° 94%
18-24 +13° 70%
18-24 +10° 83%
Понеделник 29.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +8° 93%
18-24 +6° 87%
18-24 +11° 52%
18-24 +7° 70%
Вторник 30.11.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +5° 84%
18-24 +4° 73%
18-24 +5° 51%
18-24 +4° 62%

Временска најава:

Во следните денови ќе се задржи претежно облачно време. Под влијание на влажен бран од петок ќе има повремени врнежи од дожд, особено во западните делови, каде на повисоките планини врнежите повремено ќе преминуваат во снег. Од утре ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец, што за време на викендот ќе услови нешто повисоки дневни температури.

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote