in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 24 СЕПТЕМВРИ

Времето денес:

Наутро студено, во текот на денот претежно сончево и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Денес, Петок 24.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 73%
06-12 +6° 59%
12-18 +20° 28%
18-24 +16° 34%
Утре, Сабота 25.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 69%
06-12 +8° 73%
12-18 +21° 33%
18-24 +23° 40%
Недела 26.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 52%
06-12 +10° 68%
12-18 +22° 35%
18-24 +24° 30%
Понеделник 27.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +13° 51%
06-12 +13° 56%
12-18 +27° 29%
18-24 +21° 44%
Вторник 28.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 72%
06-12 +16° 68%
12-18 +23° 43%
18-24 +19° 78%
Среда 29.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 91%
06-12 +15° 92%
12-18 +20° 82%
18-24 +19° 85%
Четврток 30.09.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +15° 94%
06-12 +14° 91%
12-18 +18° 90%
18-24 +17° 81%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува сончево време со значително повисоки дневни температури. До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени. Од вторник ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет.

Актуелно предупредување:

До сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои од повисоките места ќе се спуштат и до 0 степени.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote