in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 АПРИЛ

Времето денес:

Сончево и топло, попладне со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од западен и југозападен правец.

До среда времето ќе биде сончево и топло, во попладневните часови со локално зголемување на облачноста и услови за изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи. Од четврток ќе преовладува променливо облачно време со повремен локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува умерен до засилен северен ветер и дневните температури ќе бидат во опаѓање.

Понеделник 25.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +10° 51%
06-12 +9° 66%
12-18 +19° 29%
18-24 +22° 28%
Вторник 26.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 67%
06-12 +6° 70%
12-18 +19° 33%
18-24 +22° 29%
Среда 27.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +9° 78%
06-12 +11° 61%
12-18 +22° 34%
18-24 +19° 34%
Четврток 28.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 68%
06-12 +13° 68%
12-18 +19° 37%
18-24 +16° 55%
Петок 29.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 61%
06-12 +13° 66%
12-18 +18° 39%
18-24 +16° 50%
Сабота 30.04.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +12° 72%
06-12 +13° 74%
12-18 +18° 42%
18-24 +17° 46%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote