in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 АПРИЛ

Времето денес:

 

Сончево со мала локална облачност и потопло. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

 

 

Денес, Недела 25.04.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +6° 89%
06-12 +8° 68%
12-18 +18° 42%
18-24 +14° 48%

 

Временска најава:

 

Под влијание на топла воздушна маса и јужно воздушно струење следува период на потопло време. Значително затоплување се очекува од средината на следната седмица. Во почетокот на седмицата ќе има услови за изолирана појава на краткотраен пороен дожд.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote