in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 АВГУСТ

Времето денес:

Променливо облачно со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Во западните делови ќе дува засилен ветер од западен и југозападен правец. УВ=7

Денес, Среда 25.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 70%
06-12 +19° 66%
12-18 +28° 41%
18-24 +23° 53%
Утре, Четврток 26.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +19° 74%
06-12 +16° 87%
12-18 +24° 56%
18-24 +26° 42%
Петок 27.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +20° 62%
06-12 +15° 82%
12-18 +27° 37%
18-24 +30° 32%
Сабота 28.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 71%
06-12 +18° 56%
12-18 +30° 31%
18-24 +25° 41%
Недела 29.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 64%
06-12 +18° 65%
12-18 +29° 42%
18-24 +22° 62%
Понеделник 30.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 74%
06-12 +17° 61%
12-18 +27° 33%
18-24 +23° 37%
Вторник 31.08.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +16° 75%
06-12 +17° 69%
12-18 +28° 29%
18-24 +24° 39%

Временска најава:

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец. Дневната температура ќе се задржи нешто пониска, особено во северните делови. Потоа во следните денови се очекува претежно стабилно време.

Актуелно предупредување:

Денес и утре ќе преовладува променливо облачно време со повремен пороен дожд и грмежи, локално и во форма на невреме со засилен ветер и услови за појава на град. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови засилен ветер од југозападен и западен правец.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote