in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ДЕКЕМВРИ

Времето денес:

Претпладне по одделни котлини со појава на слаба магла. Преку денот променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Денес, Сабота 25.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 -3° 85%
06-12 -3° 94%
12-18 +6° 63%
18-24 +1° 73%
Утре, Недела 26.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +2° 97%
06-12 90%
12-18 +6° 70%
18-24 +4° 86%
Понеделник 27.12.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +4° 97%
06-12 +2° 98%
12-18 +7° 95%
18-24 +5° 97%
Вторник 28.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 98%
18-24 +1° 96%
18-24 +7° 98%
18-24 +4° 97%
Среда 29.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 92%
18-24 +2° 93%
18-24 +10° 93%
18-24 +6° 95%
Четврток 30.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +2° 93%
18-24 +1° 86%
18-24 +8° 88%
18-24 +7° 79%
Петок 31.12.2021
време прогноза °C влажност
18-24 +7° 75%
18-24 +4° 75%
18-24 +11° 55%
18-24 +4° 74%

 

Временска најава:

За време на викендов по одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла и ниска облачност. Облачноста ќе се зголеми и во следните денови ќе преовладува претежно облачно време со повремени локални врнежи од дожд. Ќе дува умерен, повремено засилен јужен ветер што ќе услови пораст на температурите и топење на снежната покривка.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote