in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ФЕВРУАРИ

Времето денес:

Сончево и потопло со мала локална облачност и слаб ветер од северозападен правец.

Времето утре:

Претпладне сончево со мала до умерена облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми и во западните делови ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег. Во текот на ноќта врнежите ќе се прошират и на места ќе бидат пообилни. Ќе дува слаб до умерен ветер во јужните делови од југоисточен, а во северните од северен правец.

Под влијание на нов влажен и студен бран од утре попладне ќе започнат врнежи од дожд, а на планините и на повисоките места од снег каде ќе се формира снежна покривка. Врнежите ќе бидат пообилни во недела, особено во јужните делови. Ќе дува засилен североисточен ветер кој ќе предизвика опаѓање на дневните температури.

Денес, Петок 25.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 62%
06-12 54%
12-18 +12° 35%
18-24 +5° 46%
Утре, Сабота 26.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +5° 88%
06-12 -1° 73%
12-18 +11° 50%
18-24 +8° 73%
Недела 27.02.2022
време прогноза °C влажност
00-06 +3° 86%
06-12 +3° 86%
12-18 +7° 73%
18-24 +6° 91%
Понеделник 28.02.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +3° 83%
18-24 +2° 76%
18-24 +7° 52%
18-24 +5° 62%
Вторник 01.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 75%
18-24 +1° 73%
18-24 +6° 48%
18-24 +4° 64%
Среда 02.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 66%
18-24 +2° 69%
18-24 +9° 43%
18-24 +4° 58%
Четврток 03.03.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -1° 74%
18-24 -3° 63%
18-24 +9° 28%
18-24 +7° 35%

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote