in

СлаткоСлатко

Временска прогноза за 25 Февруари

Времето денес:

 

Променливо облачно и релативно топло. Ќе дува умерен до засилен ветер од јужен правец.

Во Скопје променливо облачно со умерен до засилен југоисточен ветер.

Утре ќе дува засилен ветер од јужен правец (на повеќе места над 60 км/час) и ќе се задржи релативно топло време.
Од крајот на денот и во текот на работната седмица, под влијание на серија влажни бранови ќе има повремени врнежи од дожд со променлив интензитет, а на повисоките планини ќе врне снег. Во ноќните часови кон понеделник локално врнежите ќе бидат поројни и проследени со грмежи.
Дневната температура од понеделник ќе биде во опаѓање.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote