in

Временска прогноза за 25 февруари

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб северен ветер.

времепрогноза°Cвлажност
00-06+2°85%
06-12+3°77%
12-18+17°50%
18-24+10°62%

Временска најава:

Продолжува периодот на стабилно време. До сабота ќе се задржи натпросечно топло, а од недела ќе има намалување на температурата за 6 до 8 степени. Од сабота попладне ќе почне да дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец, а ќе има и извесно зголемување на облачноста. Топлото време до сабота ќе предизвика натамошно топење на снежната покривка на планините.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote