in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ЈАНУАРИ

Времето денес:

Променливо облачно, на места ќе провејува снег, особено претпладне во западните и северните подрачја. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец.
Максималната температура ќе биде во интервал од -4 до 5 степени.
Времето и метеоролошки параметри за Скопје: Променливо облачно со услови за слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. T= 1 °C, P= 993 hPa, U= 50 %, V= 5 m/s.

Денес, Вторник 25.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -7° 36%
06-12 -9° 65%
12-18 -1° 16%
18-24 -4° 27%
Среда 26.01.2022
време прогноза °C влажност
00-06 -2° 74%
06-12 -7° 37%
12-18 +2° 38%
18-24 61%
Четврток 27.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -2° 70%
18-24 -3° 72%
18-24 +5° 42%
18-24 61%
Петок 28.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 56%
18-24 -6° 54%
18-24 +4° 45%
18-24 +1° 57%
Сабота 29.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 +1° 84%
18-24 81%
18-24 +4° 53%
18-24 59%
Недела 30.01.2022
време прогноза °C влажност
18-24 -4° 84%
18-24 -7° 76%
18-24 +2° 49%
18-24 62%

Временска најава:

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по котлините. До петок ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец. Утринските температури ќе бидат позитивни, а дневните во значителен пораст.

Актуелно предупредување:

Во следните денови ќе преовладува стабилно време со појава на утринска магла по котлините.

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote