in

Временска прогноза за 25 јануари

Времето денес:

Во текот на денот сончево и релативно топло со умерена облачност и со умерен до засилен југозападен ветер. Кон крајот на денот и во текот на ноќта ќе има врнежи од дожд, пообилни во западните делови (над 25 л/м2) за 24 часа, на планините врнежи од снег. Поради продор на студена воздушна маса во текот на ноќта врнежите ќе преминат во снег и на некои пониски места. Снежната покривка дополнително ќе се зголеми, а поради засилениот ветер ќе има услови за појава на снежни наноси.

Денес, Понеделник 25.01.2021 време прогноза °C влажност 00-06

+6° 97% 06-12 часот

+5° 92% 12-18 часот

+10° 52% 18-24 часот

+6° 58%

Временска најава:

Поради продор на студена воздушна маса од денес кон крајот на денот и во текот на ноќта врнежите од дожд ќе преминуваат во снег и на некои пониски места. Утре и во среда ќе дува засилен северен ветер што ќе предизвика опаѓање на температурите.

Актуелно предупредување:

Нема

Коментари

Претплатете се
Известете ме за
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Прегледајте ги сите коментари

Loading…

0

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote