in

СлаткоСлатко

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ЗА 25 ЈУЛИ

Времето денес:

Сончево и топло со мала локална облачност и слаб до умерен претежно северен ветер. УВ=8

Денес, Недела 25.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +18° 72%
06-12 +20° 56%
12-18 +32° 23%
18-24 +30° 40%
Утре, Понеделник 26.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 72%
06-12 +17° 66%
12-18 +31° 35%
18-24 +36° 32%
Вторник 27.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +25° 53%
06-12 +18° 65%
12-18 +34° 30%
18-24 +37° 22%
Среда 28.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 49%
06-12 +25° 41%
12-18 +39° 18%
18-24 +33° 30%
Четврток 29.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 49%
06-12 +25° 36%
12-18 +39° 15%
18-24 +34° 23%
Петок 30.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +23° 48%
06-12 +25° 34%
12-18 +38° 12%
18-24 +32° 20%
Сабота 31.07.2021
време прогноза °C влажност
00-06 +24° 33%
06-12 +25° 32%
12-18 +38° 13%
18-24 +32° 19%

 

Временска најава:

Следува период на претежно стабилно и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст, а особено топло се очекува од средината на следната седмица кога на места ќе го достигнат 40-тиот степен.

 

Актуелно предупредување:

Нема

Како ви се допаѓа?

0 поени
Upvote Downvote